Česká StarCraft Liga

Z eSuba Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Přehled   1. sezóna   2. sezóna   3. sezóna   4. sezóna    


Česká StarCraft Liga
Česká StarCraft Liga.png
Informace o turnaji
Organizátor : sc2cz
Admin : Tomáš "Murdoc" Malý

Pavel "Tučňák" Kristián

Země konání: Česká republika Česká republika
Sponzor: Pokergaming.cz
Typ turnaje : online

Česká StarCraft Liga (ČSL) je jedna z nejznámějších SC2 lig u nás. Je zároveň i jedna z mála dlouhodobých lig, kde hráči soutěží o hotovostní výhry.

Obsah

Přehled

Za ČSL stojí známé streamerské duo z sc2cz Murdoc a Tučňák. Právě oni se zasloužili o to, že měla liga od začátku své místo na domácí scéně. Samotné sezóny jsou propojené a systém je inspirován korejskou GSL. Méně úspěšní z předešlé sezóny se utkají z nejlepšími hráči z kvalifikací na tu následující o několik volných míst. Obě úvodní sezóny proběhly v druhé polovině roku 2011.

Podstatně se změnilo i zajištění ligy. V první sezóně probíhala spolupráce s portálem GGlan, nicméně ta se následně rozplynula. Ve druhé sezóně přišli organizátoři s novým sponzorem, kterým byl Pokergaming. Kromě finančních výher pro hráče mohli soutěžit o ceny i diváci.


Průběh

Obě sezóny probíhali podobně, i když s trochu jiným pavoukem. První sezóna začala komplexním výběrem hráčů, kdy čtvrtina byla přímo pozvána, další čtvrtina byla vybrána podle PLAYzone žebříčku, další vybrali diváci v hlasování a zbytek se probojoval přes kvalifikace. Následovali skupiny a playoff, které původně mělo být offline, nicméně na poslední chvíli bylo vše změněno.

Druhá sezóna byla svědkem prvních Up&Down zápasů. Po nich násedovali opět skupiny a pavouk, nicméně ten měl nezvyklou podobu. Byl inspirován MLG, kde ve Winners Bracket hrají pouze vítězové skupin a ostatní jsou podle svých výsledků v základní části postupně nasazováni do dolní části pavouka.

Každý zápas je zvlášť streamován. Stream zajišťuje dvojice Murdoc a Tučňák.


Výsledky

Sezóna 1. místo 2. místo 3. místo
1. sezóna Gold.pngČeská republika Ticon small.png PredY Silver.pngČeská republika Picon small.png Harpner Bronze.pngČeská republika Picon small.png h34D_hUnt3R
2. sezóna Gold.pngČeská republika Picon small.png h34D_hUnt3R Silver.pngČeská republika Ticon small.png PredY Bronze.pngČeská republika Picon small.png Harpner
3. sezóna Gold.pngČeská republika Zicon small.png DeViL Silver.pngČeská republika Picon small.png Harpner Bronze.pngČeská republika Picon small.png h34D_hUnt3R

Další informace

Zdroje