Combat Wombats

Z eSuba Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Combat Wombats
Combat.jpg
Informace o týmu
Kapitán : Daniel "Shadow" Weisskopf

Tereza "Jezharra" Marková

Založen: 24.08.2011
Země: Česká republika Česká republika
Web: Facebook
Sponzor: Wikilane Inc., Crystal Bohemia

Combat Wombats je český StarCraft 2 tým, založený na konci léta roku 2011. Jedná se o jeden z nejdéle fungujících týmů na domácí StarCraft 2 scéně.

Obsah

Přehled

Tým Combat Wombats byl založen v létě roku 2011. Historie tohoto celku se ale datuje mnohem dál. Původně se tento tým jmenoval Jezhařin fanklub. Tento nekonvenční název týmu si jeho tehdejší sestava (Wochtulka, Boffinek, Zasz, skica a White) vybrala sama, bez vědomí Jezharry, která byla jeho inspirací. Tým však neměl dlouhého trvání. Krátce po jeho založení se celá sestava přesunula pod záštitu týmu Verya.

cw.jpg

Ve Verii se nynější „wombatí rodinka“ značně rozrostla. K týmu se přidali například shadye, NexT, mek, Minomol a Rayil. Součástí týmu byl i tehdy ještě neznámý TomikuS[1], který se krátce před rozpadem rozhodl odejít hledat slávu jinam. Tomikusův odchod byl, dalo by se říci, posledním hřebíkem do rakve Verye. Hádky s vedením, které se táhly již delší dobu, měly nakonec za následek odchod naprosté většiny hráčů z týmu.

Koncem léta 2011 se tak začala psát historie klanu Combat Wombats. Mezi nejznámější hráče tohoto týmu patřil v té době i protosský hráč Zasz, který se ale krátce po vzniku týmu rozhodl odejít do w3c.[1] Mezi nové přírůstky patřili například zulacecek, MAVERICK, Flamingo, bArtH a SeNi.

Tým se ve své historii účastnil několika klanových soutěží, včetně třetí a čtvrté sezóny SKL, PokerStrategy.com ProLeague a SC2 týmového ladderu na portálu PLAYzone.cz. Mimoto je i stálým účastníkem ligy SC2CL. Vzhledem k tomu, že tento tým funguje nepřetržitě od svého založení, je po eSubě a w3c nejstarším stále fungujícím týmem na české StarCraft 2 scéně.

Týmové úspěchy

Mezi nejnovější úspěchy týmu patří umístění se na čtvrté příčce v SC2 týmovém ladderu na portálu PLAYzone.cz. Z minulosti je možno zmínit například probojování se do druhé divize v klanové lize sc2cl.

Individuální úspěchy hráčů

Hráči z týmu Combat Wombats jsou na české StarCraft 2 scéně velmi aktivní. Pravidelně se účastní LAN akcí, a to jak volně přístupných (například LanCraft nebo Mezihernové turnaje), tak „elitních,“ jako je například Národní StarCraft Liga nebo Mistrovství ČR v počítačových hrách.

Mezi individuální úspěchy hráčů je možno zařadit například druhé místo v soutěži ASUS Tytan Fight, které získal Wochtulka, nebo shadyeho umístění se v soutěži HyperX 10 Year Anniversary Tournament. V individuálních soutěžích na portálu playzone.cz je nejúspěšnějším hráčem týmu mek (současně asi nejlepší český hráč ovládající myš levou rukou) a nejvíce vyhraných map v týmových soutěžích má MAVERICK. Poslední dobou se na příčku top českých hráčů dostávají i NexT, bArtH a Flamingo se svými úspěchy jak na LAN, tak na online turnajích.

Historie

Soupiska

Hráči - současní

Nick Jméno
czČeská republika pPicon small.png bArtH Štěpán Paulík
czČeská republika tTicon small.png NexT David Kryl
czČeská republika tTicon small.png mek Luboš Vyroubal
czČeská republika pPicon small.png MAVERICK Vojtěch Bajer
czČeská republika tTicon small.png SeNi Tomáš Mikulášek
czČeská republika zZicon small.png Flamingo Tomáš Plánička
skSlovenská republika zZicon small.png Mimomol Milan Vrškový
czČeská republika zZicon small.png Rayil Luboš Szabados
czČeská republika tTicon small.png Shadye Marek Hovanec
czČeská republika pPicon small.png Wochtulka Jan Luhan
czČeská republika tTicon small.png Lobo Miroslav Kapsa

Hráči - bývalí

Nick Jméno Nový tým
czČeská republika pPicon small.png Zulacecek Jiří Rouča
czČeská republika zZicon small.png Zasz Vojtěch Polák W3c small.png WeWannaWin Clan
czČeská republika zZicon small.png TomikuS Pavel Tomášek W3c small.png WeWannaWin Clan
czČeská republika tTicon small.png Markus Marek Machálek W3c small.png WeWannaWin Clan

Organizační tým

Nick Jméno
czČeská republika pPicon small.png Jezharra Tereza Marková
czČeská republika pPicon small.png Shadow Daniel Weisskopf


Zdroje

  1. 1,0 1,1 Jsme stále hrozivější clanw3c.com 31.8.2011