Země konání: Česká republika Česká republika
Vítěz turnaje
Česká republika h34D_hUnT3R Česká republika Rikytan Česká republika DeViL
Česká republika Harpner Česká republika Streetwalker Česká republika Horror
Česká republika Reitor Česká republika Lopata

Česká kvalifikace na Electronic Sport World Cup (ESWC) bylo oznámena během léta roku 2011, portálem Grunex.cz. Měla formu základních turnajů a offline finále. Nejlepší hráč dostal plně prolacenou účast na Grandfinále ESWC v Paříži.

Obsah

Přehled

ESWC je jeden z nejvýznamějších akcí v Evropě. Od roku 2011 se tam koná i turnaj ve hře StarCraft 2. Během INTEL LanCraft Summer 2011 byla oznámena česká ESWC kvalifikace. Zaštítil ji portál Grunex a vítěz kvalifikace měl plně prolacenou cestu, účast i ubytování na Grandfinále ESWC v Paříži. Kromě StarCraftu 2 se konal turnaj i ve hře FIFA 11.

Česká ESWC kvalifikace měla dvě fáze. Tou první bylo 5 online turnajů, ve kterých získávali hráči body. Nejlepších 8 pak postoupilo na LAN finále, které se konalo v Pražské herně Battlezone.

Základní turnaje měli formu Single Elimination BO3. LAN finále pak bylo pro 8 hráčů a hrálo se Double Elimination BO3, Grandfinále BO5.

Celé kvalifikace se účastnila kompletní česká špička, jedinou vyjímkou byl PredY.

Průběh

V online kvalifikacích si nejlépe vedl Harpner, který vyhrál tři z pěti turnajů a zajistil si první místo. Druhý byl DeViL, který vyhrál poslední turnaj a měl lepší skóre než jeho největší soupeř, Rikytan. Kromě něj se na LAN finále probojovali i h34D_hUnT3R, Streetwalker, Reitor, Lopata a Horror.

LAN finále proběhlo ve středu 28. září a konalo se v pražské herně Battlezone. Osmička hráčů byla do pavouku naseedována podle pořadí ze základní části. Od počátku byli největší favorité čtveřice Harpner, DeViL, Rikytan a h34D_hUnT3R. O překvapující výsledky ale nouze nebylo. Streetwalker si hned na úvod připsal skalp h34D_hUnT3Ra a poslal ho do Losers Bracket. V semifinále WB se nejvíce dařilo Harpnerovi s Rikytanem, který ve čtvrtfinále vyřadil DeViLa. Ve finále horního pavouka zvátězil Harpner a postoupil do Grandfinále.

První hráči, kteří se museli s kvalifikací nadobro rozloučit, byli Lopata a Reitor. Oba byli poté následováni Horrorem a h34D_hUnT3Rem. V semifinále LB se utkali DeViL a Streetwalker. Po výhře 2:1 se mezi TOP 3 hráče probojoval DeViL.

DeViL se ale dál již nedostal, protože mu v cestě stanul Rikytan, tehdy člen německého celku ESC Gaming. Ten porazil nejlepšího Zerga 2:1 a dostal možnost odvety proti Harpnerovi v Grandfinále. Ta se mu ale příliš nepodařilo. Harpner totiž potvrdil pozici nejlepšího hráče kvalifikace a postoupil na finálového turnaje ESWC v Paříži.