Lopata

Z eSuba Wiki
Přejít na: navigace, hledání
30px-ZergIcon.png Lopata
Lopata.jpg
Informace o hráči
Jméno : Jaromír Mika
Tým: ESubalogo std.png
Země: Česká republika Česká republika
Datum narozeni: 6.11.1986
Rasa: Zerg
LP profil : Lopata

Jaromír "Lopata" Mika je hráč rasy Zergů, který reprezentuje tuzemský tým eSuba.

Obsah

Základní údaje

Lopata je bývalý hráč Brood Waru, kde patřil mezi českou špičku. Byl členem nejznámějšího českého týmu CDS (Czech Demolition Squad) a hrál za rasu zergů.

Wings of Liberty

Již během bety se začal věnovat StarCraftu 2. Počátkem června se stal členem nově vznikajícího týmu eSuby[1]. Narozdíl od Brood Waru se Lopata přidal na stranu protossů. Jedním z prvních jeho úspěchů bylo druhé místo na SteelSeries Open Tournamentu na PLAYzone.cz, kde nestačil pouze na PredYho. Stejný soupeř se Lopatovi stal osudným i na úvodním Mezihernovém turnaji, konaném v říjnu roku 2010.

PredY trápil Lopatu i v roce 2011. Na Mistrovství České republiky 2011 skončil Lopata čtvrtý, když ho v semifinále Losers Bracket vyřadil právě jeho terranský týmový kolega. Společně s početnou českou výpravou se účastnil Dreamhack Summeru 2011. V kvalifikačním turnaji do hlavního turnaje dopadl vůbec nejlépe ze všech českých hráčů, i tak to ale na postup nestačilo. Během léta se rozhodl změnit rasu a vrátil se zpět k zergům, které zastupoval v Brood Waru. Jedním z jeho důvodů pro tuto změnu byla neobliba PvP matchupu, který byl vzhledem k velkému počtu protossů v českých turnajích převažoval. Většinu podzimu tak Lopata strávil sehráváním se s novou rasou, což značně ovlivnilo jeho výsledky.

Lopata byl platným členem eSuby i reprezentace v týmových soubojích. Během jednoho z vyzyvatelských soubojů o místo v reprezentaci prohrál s Harpnerem a byl z národního týmu vyřazen. Nicméně po začátku nové sezóny reprezentačních turnajů se do sestavy Českého týmu vrátil.

Koncem roku 2011 se stal Lopata králem série eSuba King of The Hill a byl posledním králem roku. Hned v prvním turnaji nového roku jej ale svrhl h34D_hUnT3R. Na MSI LanCraft Spring 2012 se účastnil finálového turnaje BenQ Ligy, kde skončil čtvrtý. V létě roku 2012 byl ale Lopata donucen z osobních důvodů svou SC2 kariéru ukončit.

Heart of the Swarm

Po příchodu Heart of the Swarm se Lopata opoět vrátil zpět do světa StarCraftu 2 a jeho kroky opět směřovaly do eSuby, kde byl opět přijat do hlavního týmu [2].

Zajímavosti

Úspěchy

2010
Datum Turnaj Závěrečný zápas
26-10-2010 Mezihernový Turnaj 10/2010 Silver.png Picon small.png Lopata 0 : 3 Ticon small.png PredY
14-08-2010 SteelSeries Open Tournament Silver.png Picon small.png Lopata 1 : 3 Ticon small.png PredY


Zápasy

Rozhovory

Zdroje

  1. "Vítáme Lopatu!" eSuba.eu 1.června 2010
  2. Zpátky k Lopatě! eSuba.eu 19.05.2013
Citováno z „http://wiki.esuba.eu/Lopata