Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /var/www/clients/client1/web52/web/includes/Sanitizer.php on line 1550 PLAYzone 1v1 Liga (WoL) – eSuba Wiki

PLAYzone 1v1 Liga (WoL)

Z eSuba Wiki
Přejít na: navigace, hledání
WoL   HotS    Přehled   1. sezóna   2. sezóna   3. sezóna   4. sezóna   5. sezóna    


PLAYzone 1v1 Liga
GIGABYTE Liga I.jpg
Informace o turnaji
Organizátor : [[PLAYzone]]
Admin : Lukáš "Jump" Vobecký
Země konání: Česká republika Česká republika
Web: http://playzone.cz
Sponzor: GIGABYTE, BenQ
Typ turnaje : online/offline

1v1 Liga od PLAYzone je jednou z nejznámějších a nejhranějších lig u nás. Každá sezóna měla přes 140 účastníků. Původně se jmenovala po sponzoru jako GIGABYTE Liga, čtvrtá sezóna pak byla pojmenovaná BenQ Ligou.

Obsah

Přehled

První sezóna ligy začala na podzim roku 2010, jako jedna z prvních podobných soutěží u nás. Celá liga se dělí na několik částí a to na základní část, playoff a LAN finále.

Úvodní sezóna měla trochu pozměněný formát, kdy se playoff hrálo na několik etap. DO každé z nich bylo nasazeno 8 hráčů podle jejich výkonnosti v sezóně. Byli nalosováni do skupin po čtyřech a nejlepší dva postupovali do další fáze. Tak to postupovalo až do chvíle, kdy zbyli pouze 4 nejlepěí, kteří se utkali na LAN finále.

Další sezóny jiř měli jednodušší playoff, které bylo tvořeno FDE pavoukem. Nejlepší dva z Winners Bracket a stejný počet z Losers Bracket pak postoupil do závěrečného boje.

LAN Finále se v prvních třech sezónách konalo společně s finále ostatních lig na PLAYzone, ve Velkém Špalíšku v Brně. Finále Čtvrté sezóny se plánuje na MSI LanCraft Spring 2012.

Průběh

Registrovaní hráči jsou na začátku každé sezóny umístněni podle výsledků z předchozí sezóny a podle výsledků na battle.net ladderu do celkem čtyř výkonnostních lig. V každé potom jsou vytvořeny jednotlivé divize, každá po deseti hráčích. V té hráči hrají systémem každý s každým a každý týden se hraje jeden zápas. Základní část tak obyčejně trvá 9 týdnů.

Do playoff postupují nejlepší nejen z prvních lig a divizí, ale i z dalších částí soutěže. Celkem 32 hráčů soupeří ve Full Double Elimination o 4 postupová místa. Ti pak postupují na LAN Finále.

V tom hrají všichni 4 v jedné skupině, opět každý s každým, tentokrát BO5. Právě z této skupiny vzejde konečné pořadí.

(Ne)aktivita v průběhu sezóny

Již od první sezóny se liga potýká s problémem neaktivity některých přihlášených hráčů. Hráči totiž mají volnost v odehrání zápasů, nicméně právě to přináší problém, kdy se zápasy nakonec nedohrají a zvedá se počet zkontumovaných zápasů a hráčů. Volnost kterou hráči dostali způsobovalo i to, že zápasy byly neuzavřené i po několika týdnech. Například v první sezóně ze 143 přihlášených nedokončilo sezónu 61, což je téměř polovina.

V průběhu třetí sezóny přišel hlavní admin s novou metodou. Zápasy jsou po konci hracího týdnu okamžitě zkontumovány do stavu 0:0. Zápas pak může být dohrán v průběhu sezóny, ale pokud tak neučiní, je zápas uzavřen již po konci hracího týdne. Navíc po třech kontumacích následuje vyloučení hráče ze soutěže a bude mu udělen ban.

Výsledky

PL.png
Sezóna 1. místo 2. místo 3. místo
1. sezóna Gold.pngČeská republika Picon small.png h34D_hUnT3R Silver.pngČeská republika Picon small.png Harpner Bronze.pngČeská republika Ticon small.png PredY
2. sezóna Gold.pngČeská republika Zicon small.png DeViL Silver.pngČeská republika Picon small.png h34D_hUnT3R Bronze.pngČeská republika Picon small.png Thebis
3. sezóna Gold.pngČeská republika Picon small.png Harpner Silver.pngČeská republika Picon small.png h34D_hUnT3R Bronze.pngČeská republika Zicon small.png DeViL
4. sezóna Gold.pngČeská republika Picon small.png Harpner Silver.pngČeská republika Picon small.png h34D_hUnT3R Bronze.pngSlovenská republika Picon small.png Ladabaz

Další informace

Zdroje