SCV

Z eSuba Wiki
Přejít na: navigace, hledání
30px-TerranIcon.png SCV
SCV.jpg
Informace o jednotce
Název : SCV
Rasa: Terran
Typ jednotky : Light - Biological - Mechanical
Cena minerálů : 50
Cena plynu : 50
Potřebný suply : 1
Rychlost výroby : 17
Požadavky : Command Center, Orbital Command, Planetary Fortress
Počet HP : 45
Armor : 0(+1)
Rychlost : 2.8125

Jednotka T-280 SCV(Space Construction Vehicle) je základní Terranskou dělnickou jednotkou, která těží minerály a plyn, staví budovy nebo opravuje budovy a mechanické jednotky. Podobnou úlohu má SCV také v útoku, kdy slouží jako živý štít, nebo naopak opravuje mechanické jednotky během boje.

Obsah

Základní údaje a popis

Sama o sobě je biologická i mechanická. To znamená, že může být jak léčena Medivacy tak opravována jiným SCV. Stavbu budovy provádí samotné SCV, takže je nutná jaho přítomnost při stavbě. Pokud je stavící SCV zabito nebo odvoláno, stavba se úplně zastaví. Pokud SCV dostaví Rafinery, je automaticky přiřazeno do těžby plynu, pokud nedostane jiný rozkaz. Rozkazy je možné SCV zadávat do paměti a to je následně chronologicky vykonává.

SCV bývá používáno také v přímém boji. V defensivní úloze slouží při opravování obranných struktur nebo jako živý štít před bojovými jednotkami Terrana, jež disponují střelnými zbraněmi a mohou tak využít výhody odstupu od vln nepřátel.

Bojové atributy
Základ +1 upgrade +2 upgrade +3 upgrade
Útok vs. pozemní
5
5
5
5
Útok vs. vzdušný
-
-
-
-
Velikost armoru
0
1
2
3
Odolnost štítu
-
-
-
-
Atack Speed
vs. pozemní vs. vzdušný
Atack speed
1.5
-
Dostřel
vs. pozemní vs. vzdušný
Dostřel
0.1
-

Ability, spelly

Repair

Užití

proti Terranovi

V TvT je klíčovou rolí SCV opravování mechanických jednotek jako jsou Tanky a Helliony a stavění Bunkrů.

proti Protossovi

Proti Protossovi je velmi důležité precizní ovládání SCV. Velmi zranitelná hlavně v počáteční fázi hry je proti Probe harrasu, kdy stavící SCV není schopno sebeobrany. To může vést ke ztrátě SCV, nebo ke zdržení ve stavbě budovy, které může být v této fázi hry klíčové.

proti Zergovi

Proti Zergovi je opět nutná kontrola SCV proti harrasu. Nicméně proti této rase má SCV velmi časté využití při Bunker rushi, kdy SCV s podporou několika jednotek Mariňáků postaví u soupeřovi báze nebo expanze ofensivní Bunker, který vytvoří silný opěrný bod pro útok a mnohdy vynutí zrušení expanze či přímo rozhodne celou hru.

Zhodnocení

Citováno z „http://wiki.esuba.eu/SCV