Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /var/www/clients/client1/web52/web/includes/Sanitizer.php on line 1550 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /var/www/clients/client1/web52/web/includes/Sanitizer.php on line 1550 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /var/www/clients/client1/web52/web/includes/Sanitizer.php on line 1550 eSuba King of The Hill – eSuba Wiki

eSuba King of The Hill

Z eSuba Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Přehled   Králové    


Kingston King of The Hill
ESuba King of The Hill.jpg
Informace o turnaji
Organizátor : eSuba
Admin : Karel "Pigi" Potužník
Den konání: Čtvrtek
Začátek turnajů : 18:00
Max. počet hráčů: neomezeno
Země konání: Česká republika Česká republika
Web: eSuba
Sponzor: Kingston
Typ turnaje : FDE, King match
Králové série eSuba King of The Hill (e)
# Rasa Hráč Tým Výhra
58. Picon small.png Česká republika h34D_hUnT3R nEophyte 500 Kč
57. Picon small.png Česká republika h34D_hUnT3R nEophyte 800 Kč
56. Ticon small.png Česká republika Nukestrike eXtatus 800 Kč
55. Zicon small.png Česká republika TomikuS eXtatus 800 Kč
54. Picon small.png Česká republika h34D_hUnT3R nEophyte 500 Kč
53. Picon small.png Česká republika Harpner eXtatus 500 Kč
52. Picon small.png Česká republika Harpner eXtatus 500 Kč
51. Picon small.png Česká republika Harpner eXtatus 800 Kč
50. Picon small.png Česká republika Freizy eSuba 800 Kč
49. Picon small.png Česká republika Harpner eXtatus 500 Kč
48. Picon small.png Česká republika Harpner eXtatus 800 Kč
47. Picon small.png Česká republika h34D_hUnT3R Alien Invasion 300 Kč
46. Picon small.png Česká republika h34D_hUnT3R Alien Invasion 300 Kč
45. Picon small.png Česká republika h34D_hUnT3R Alien Invasion 300 Kč
44. Picon small.png Česká republika h34D_hUnT3R Alien Invasion 400 Kč
43. Zicon small.png Česká republika Lopata eSuba 500 Kč
42. Picon small.png Česká republika Thebis eXtatus 900 Kč
41. Picon small.png Česká republika Thebis eXtatus 500 Kč
40. Picon small.png Česká republika Harpner eXtatus 500 Kč
39. Picon small.png Česká republika Harpner eXtatus 700 Kč
38. Picon small.png Česká republika Harpner eXtatus 700 Kč
37. Zicon small.png Česká republika DeViL eSuba 700 Kč
(Celý přehled...)

Turnaj eSuba King of The Hill je nejznámější a nejstarší série StarCraft 2 turnajů na domácí scéně. Své kořeny má již od roku 2010, kdy na podzim začaly nové turnaje, které nabízely hráčům mimo jiné i menší finanční výhru. Od té doby prošla série několikrát reorganizací a změnou systému.

Obsah

Přehled

eSuba King of The Hill je série jednodenních turnajů. Ty se opakují každé 2 týdny. Herním dnem je čtvrtek. Soutěž má dvě fáze. V turnaji se přihlášení hráči utkávají ve FDE pavouku. Vítěz turnaje pak dostane možnost soupeřit ve vyzvyvatelském zápase se současným králem. Pokud zvítězí, zaujme jeho místo. Pokud prohraje zůstává král na trůnu a čeká na dalšího vyzyvatele, který vzejde z následujícícho turnaje.

Specialitou je pak onen vyzyvatelský souboj. Pokud je jeden hráč na trůnu po čtyři týdny, je nucen si nastavit handicap 90%. Pokud i tak udrží trůn, je handicap opět změněn. Do situace "handicapu" se dostalo jen několik hráčů, konkrétně dva. PredY, který byl handicapován třikrát, a h34D_hUnT3R. Nicméně PredY byl jediným, komu se kdy povedlo udržet trůn, i když hrál s handicapem, který mimojiné ubírá HP jednotkám, takže ve své podstatě čím delší hra, tím větší nevýhodu handicapovaný hráč má. V únoru 2012 byl turnaj přejmenován na Kingston King of The Hill, podle nového sponzora soutěže[1].

Prizepool

Prizepool jednotlivých turnajů se několikrát měnil. Z počátku dostal král 100 korun, koncem roku 2010 byla tato částka zvýšena na 500. Po několika dalších turnajích byl navýšen prizepool na 900 korun s tím, že za každou vyhranou mapu dostal hráč ve vyzyvatelském souboji 200 korun, za získání nebo udržení trůnu pak 100 korun navíc. Tato metoda dala i neúspěšným finalistům možnost získat nějakou výhru. Částka pro tyto turnaje byla získána především díky dotacím Radowana.

Počátkem roku 2012 byl prizepool zase snížen. Tentokrát dostal vyzyvatel automaticky 100 korun, král pak 300 korun. Po příchodu nového sponzora se částka zase zvedla. Vyzyvatel dostal 300 korun, král 500 korun.

sc2bc a systém zadávání výsledků

Velkou obměnu zaznamenala technická stránka turnaje. Z počátku se pavouk vypisoval ručně a hráči museli nahlašovat výsledky adminovi přes IRC chat. To kladlo velké požadavky na admina, bylo to časově náročnější a rovněž pravděpodobnost chyby byla podstatně větší.

Změnu přinesl až nový systém sc2bc. Je to vlastně první systém, dělaný na míru turnajům StarCraftu 2. Jeho výhodou je především mnohem lepší orientace v pavouku a v samotných zápasech, než je k vidění v jiných systémech, užívaných na českých portálech. Rovněž přenesl velkou část odpovědnosti za zadávání výsledků od admina na samotné hráče. Ti tak sami zadávají výsledky a uploadují replaye.

Právě kvůli nahrávání replayů se měl stát tento systém revolučním. Původní plán totiž byl, že uploader, který je speciálně pro tento systém připraven, sám rozezná replaye, které náleží k zápasu a podle jejich výsledků dokonce sám zadá výsledek zápasu. V tomto případě by se tak veškeré povinosti přesunuli na systém samotný. Fungovat to vše mělo na několika důležitých faktorech. Jednak hráč musí mít naprosto přesně zadané battle.net ID a nick, dále potom by hráč měl mít zadané ve svém profilu na sc2bc zadanou cestu ke složce, kam se replaye nahrávají.

Vše je pojištěno faktem, že admin nebo správce turnaje mají plný přístup k úpravě pavouku. Tato zdánlivě podružná záležitost způsobila velké potíže v systému používaném na INTEL LanCraft Summer 2011, kde se musel kvůli několika chybám předělat celý pavouk, což způsobilo zdržení v hlavním SC2 turnaji. Jelikož měl admin turnaje omezené možnosti úpravy pavouka, musel se celý přepsat přesně podle toho, jak byl prvně.

Průběh

Hráči se registrují v systému sc2bc. Registrace jsou zpravidla spuštěny několik dní před začátkem. Následně je potřeba potvrdit registrace, což se provádí hodinu před začátkem. Hráči jsou pak nalosování do pavouka. Nasazeno bývá do pavouka většinou osm hráčů, především na základě postavení v PLAYzone SC2 žebříčku. Pavouk má podobu Full Double Elimination. Vítěz se pak utká ve vyzyvatelském souboji s králem, který se většinou kvůli pozdní době, ve které by se zápas hrál, odkládá.

Formát

Winners Bracket se haje až do čtvrtfinále (RO8) BO1, od RO8 pak BO3.

Losers Bracket je celý BO1, s vyjímkou finále, kde se hraje BO3.

Grandfinále se hraje BO5 s tím, že hráč z WB vede 1:0 a jeho soupeř vybírá jako první mapu.

Vyzyvatelský souboj je hrán stylem BO5, první mapa se škrtá.


Stream

Stream z turnajů eSuba KoTH zajištije zpravidla sc2cz.com, konkrétně streamerská dvojice Murdoc a Tučňák. V některých případech se jako náhrada volí většinou Wries.

Zdroje

  1. "KotH #48 přináší nového sponzora a obměněné mapy" eSuba.eu 15.února 2012