Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /var/www/clients/client1/web52/web/includes/Sanitizer.php on line 1550 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /var/www/clients/client1/web52/web/includes/Sanitizer.php on line 1550 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /var/www/clients/client1/web52/web/includes/Sanitizer.php on line 1550 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /var/www/clients/client1/web52/web/includes/Sanitizer.php on line 1550 nEophyte – eSuba Wiki

nEophyte

Z eSuba Wiki
Přejít na: navigace, hledání
nEophyte
NEph logo copy.jpg
Informace o týmu
Manažer : Petr "chipAh" Sedláček
Kapitán : h34D_hUnT3R
Založen: 13.11.2010
Země: Česká republika Česká republika
Web: nEophyte
Sponzor: Roccat, MMO-BOOST, ASUS, Monster, Avermedia

nEophyte je nejstarší česká multiherní organizace. Založena byla již v roce 2000. O 10 let později vzala pod svá křídla StarCraft 2 sekci. V roce 2011 došlo kvůli interním problémům k ukončení činnosti nEophyte. Organizace byla později obnovena a to i se StarCraft 2 sekcí.

Obsah

Přehled

nEophyte je nejstarší multiherní organizací na české scéně. Založena byla v roce 2010, nicméně od té doby založila již několik rozpadů a následně obnovení činnosti, takže nepůsobí nepřetržitě. StarCraft 2 sekce se pod nEophyte poprvé podívala již na konci roku 2010, několik měsíců po oficiálním vydání StarCraftu 2.[1] Kapitánem týmu se později stal Jakub "KrOOdeR" Richtr.

Sekce se účastnila několika klanových soutěží. nEophyte se například stal vítězem první sezóny PLAYzone Klanové Ligy a ve druhé sezóně obsadil druhé místo. Tým se účastnil i zahraničních soutěží, například StarCraft 2 Clan League nebo polské ligy PROcpu.

V 1v1 turnajích bylo prvním podstatnějším úspěchem druhé místo Harpnera v první sezóně GIGABITE Ligy. Ve druhé sezóně stejné soutěže obsadil třetí místo Thebis. Harpner pak dodal jedno z mála vítězství, když vyhrál Intel Grunex StarCraft 2 LAN. Thebis poté ještě přidal druhá místa v základních turnajích první sezóny Národní StarCraft Ligy.V červenci došlo k problémům vedení organizace, které zapříčinilo pozastavení činnosti nEophyte a následném odchodu sekcí, včetně StarCraft 2 týmu, který přešel k eXtatus.

Po obnovení týmu došlo i k opětovnému angažování StarCraft 2 sekce. V dubnu tedy byl oznámen příchod h34D_hUnT3Ra[2], který byl zároveň i členem zahraničního týmu Alien Invasion. Tento celek zastupoval h34D_hUnT3R v zahraničních soutěžích, zatímco v domácích hrál pod hlavičkou nEophyte. h34D_hUnT3R postupně získal pro nEophyte více úspěchů, než celá bývalá sekce dohromady.

První výsledek přišel na třetí sezóně České StarCraft Ligy, kde h34D_hUnT3R obsadil třetí místo. Jen o měsíc později ale zajistil nEophyte první velký skalp, v podobě výhry na třetí sezóně Národní StarCraft Ligy. Na tento úspěch pak h34D_hUnT3R navázal 1. místem na HyperX StarCraft 2 Challenge a následně i ve čtvrté sezóně Národní StarCraft Ligy.

Pro účely PokerStrategy.com ProLeague se nEophyte spojili s w3c a vytvořili tak celek w3c-nEph, ten si nakonec došel pro třetí místo v této soutěži a h34D_hUnT3R se stal nejlepším hráčem základní části. Další účast v klanových soutěžích byla vyloučena, protože h34D_hUnT3R zůstával v týmu stále sám. Tato situace se začala částečně měnit v roce 2013, kdy nEophyte anagažoval Lumpas a Wriese.[3]

Historie

Soupiska

Hráči - současní

Nick Jméno
czČeská republika pPicon small.png h34D_hUnT3R V.V.
czČeská republika zZicon small.png Lumpas Lukáš Pirohanič
czČeská republika zZicon small.png Wries Marcel Vaněk
czČeská republika pPicon small.png BloB Viktor Martinec

Hráči - bývalí

Nick Jméno Nový tým
czČeská republika zZicon small.png KrOOdeR Jakub Richter Extatus small.png eXtatus
czČeská republika tTicon small.png Streetwalker Jaroslav Kubík Extatus small.png eXtatus
czČeská republika pPicon small.png Harpner Tomáš Brušťík Extatus small.png eXtatus
czČeská republika pPicon small.png Thebis Martin Dvořák Extatus small.png eXtatus
skSlovenská republika PPicon small.png Ladabaz Matěj Zabadal Extatus small.png eXtatus
czČeská republika tTicon small.png Nukestrike Ladislav Kabíček Extatus small.png eXtatus
czČeská republika pPicon small.png Kačer Vítězslav Šmíd Extatus small.png eXtatus

Týmové úspěchy

Zdroje

  1. Nová posila v Neophyte PLAYzone.cz 13.11.2010
  2. nEophyte nově na poli strategických her nEophyte.cz duben 2012
  3. K týmu nEph se připojuje Lumpas a Wries nEophyte.cz 12.05.2013