sc2cz

Z eSuba Wiki
Přejít na: navigace, hledání
sc2cz
sc2cz.jpg
Informace o portálu
Majitel : Tomáš "Murdoc" Malý

Pavel "Tučňák" Kristián

Datum založení: 2010
Země: Česká republika Česká republika
Web: http://sc2cz.com
Partneri: Pokergaming.cz

sc2cz je název portálu, založeném v roce 2011 známými streamery Murdocem a Tučňákem. Původně byl zaměřený jako komunitní portál, který mohl těžit z velké přízně fanoušků. Organizovaly se zde i nejprestižnější online turnaje na české scéně, s názvem Česká StarCraft Liga.

Obsah

Přehled

Kořeny sc2cz sahají až do roku 2010, kdy začali Murdoc s Tučňákem natáčet komentovaná videa z replayů. K prvním záznamům musíme přidat i první stránky. Ty původní lze najít na sc2cz.wordpress.com. K vidění jsou například velmi staré zápasy českých hráčů, například PredYho, Streetwalkera nebo DeViLa. První komentování tuzemského turnaje, i když stále z replayů, byl záznam z King of The Beta, který pořádal portál ESL a ve finále se utkali Lopata a Buckfast.

Na první stream si museli fanoušci sc2cz počkat až do září. Tehdy rovněž začínal turnaj eSuba King of The Hill a byla to první zkouška živého streamu sc2cz. Čím víc se sc2cz dostávalo do podvědomí fanoušků sc2, tím víc se zvyšoval rozsah činnosti Murčňáka. Různé rozbory her, návody a známé Penguin Weekly a Murdocův Koutek se postupně objevovali na již novějším webu. Aby jen nezůstalo u akcí komentovaných z tepla domova, dostávaly se na světlo světa záznamy z "offline" akcí. Na konci roku 2010 uspořádali Murdoc s Tučňákem speciální stream z eSuba KoTH. Silvestrovský stream turnaje se posléze změnil v zajímavou show, během které alkoholem uvolnění komentátoři nechali projevit své emoce.[1]

Murdoc s Tučňákem se stali ve své době hegemony na domácí scéně a byli zváni na komentování těch nejdůležitějších turnajů na domácí scéně, včetně LanCraftů a MČR. Na počátku roku 2012 se oba stali součástí PLAYzone.[2] Jejich posledním větším počinem na poli streamováni byla PSPL.

Velmi důležitým aspektem sc2cz, se stala Česká StarCraft Liga. Tento turnaj začal v létě roku 2011 a prozatím se uspořádaly 3 sezóny. Česká StarCraft Liga je zřejmě nejprestižnější ryze online turnaj, který se kdy na české scéně pořádal.

Historie

Seznam turnajů

Odehrané Turnaje

2012
Datum Turnaj Vítěz Ceny
28-05-2012 Česká StarCraft Liga Season 3 Gold.png Česká republika Zicon small.png DeViL 7 000 Kč
2011
Datum Turnaj Vítěz Ceny
18-12-2011 Česká StarCraft Liga Season 2 Gold.png Česká republika Picon small.png h34D_hUnT3R 7 000 Kč
11-09-2012 Česká StarCraft Liga Season 1 Gold.png Česká republika Ticon small.png PredY 3 500 Kč

Odkazy

Zdroje

  1. sc2cz slaví první narozeniny PLAYzone.cz 09.06.2011
  2. sc2cz duo na PLAYzone PLAYzone.cz 04.01.2012
Citováno z „http://wiki.esuba.eu/sc2cz